Bermuda şeytan üçgeninin sırrı nedir ?


Bermuda Şeytan Üçgeni diye adlandırılan bölgede battığı belirtilen gemiler ya da düştüğü öne sürülen uçaklar kazaların nedenleri konusunda spekülasyonları körüklüyor. Bu kazalar için net bir açıklama getirilebilmiş değil. Ancak, UFO vb. gibi bilim dışı iddialar bir tarafa bırakılacak olursa, okyanus dibindeki metanhidrat yoğuşumlarından serbest kalarak yükselen metan gazı ve gaz balonlarının yol açabileceği, aniden ortaya çıkan dev dalgalar gibisinden spekülasyonlar var.

Bu konuyu daha genişleterek ele almak istersek şunları söyleyebiliriz:

Bermuda (Şeytan) Üçgeni, geçmişte Atlantik Okyanusunda çok sayıda uçak ve geminin kaybolduğu, eskiden manyetik olduğu sanılan fakat günümüzde okyanus akıntılarının etkisiyle oluşan bir doğalgaz kaynağına ev sahipliği yaptığı düşünülen alanın olduğu bölgenin adıdır. Bu bölge Amerikan sahil koruma örgütünün 7 nolu bölge müdürlüğünün 5720 sayılı sirküler yazısında şöyle tarif edilmektedir: "Bermuda üçgeni ya da şeytan üçgeni diye anılan hayal ürünü yer, Atlantik'te, ABD'nin güneydoğu kıyılarında, açıklanamayan gemi, tekne ve uçak kayıplarının çok yüksek oranda yer aldığı bir alandır. Bu üçgenin köşelerinde Bermuda, Florida'daki Miami, ve Puerto Rico'daki San Juan olduğu kabul edilmektedir.

Kimsenin açıklama getiremediği bu esrarengiz fenomen, içinde bilim adamlarının da bulunduğu pek çok insan tarafından "doğaüstü bir takım güçlerin yaptırımı" olarak algılandı ve öyle zannedildi. Bu açıklamalar arasında kayıp kıta Atlantis'in orada bulunup (bu düşünceyle paralel olarak Atlas Okyanusu ismini almıştır.) Kayıp Kıta'nın hiçbir zaman anlaşılamayan teknolojik ve manyetik kayıp aygıtlarından birinin etkisinden veya o bölgenin defalarca Dünya dışı varlıkların ziyaretlerinde orada yarattıkları manyetik alanın bir etkisi olduğu, hatta Kristof Kolomb'un bile tuttuğu günlüklerde, o bölgede gökyüzünde uçan tanımlanamaz cisimlerden bahsedildiği iddia edilmiştir. Bu esrarengiz üçgen ile ilgili olarak yapılan son iddia ise uzun yıllardır devam eden araştırmaların birkaç yıl önce bir sonuç verdiğinin iddia edilmesi ile ortaya çıktı. Bu son iddiaya göre tüm bu gizemli olaylar aslında basit bir doğal gaz cilvesi idi.

Yer altından fışkıran doğal gazlar, sadece yüksek kara parçalarından değil, deniz ve okyanus tabanlarından da çıkarlar. Çünkü deniz tabanları da üstü suyla kaplanmış alçak kara parçalarıdır. Ancak, okyanusların derinliklerindeki bölgelerden çıkmak isteyen doğal gazlar, oradaki çok düşük ısının da etkisiyle katı hâle dönüşürler ve "hidrat" denilen beyaz ve tebeşirimsi bir madde hâline gelirler. Çok derinlere dalabilen robot kameralarının bu bölgedeki karbeyaz okyanus tabanını ve bazı gemi enkazlarinı resimlemesinden sonra konuya şu bilimsel açıklama getirilmiştir: Bu bölge, Gulf Stream denilen sıcak su akıntısının da geçtiği yerdir. Tabanın bazen ısınması yüzünden, bu "tebeşir gazlar" erir ve sudan hafif oldukları için yüzeye doğru yükselirler. O anda, tabandan yüzeye kadar suyun yoğunluğu azalır. O sırada oradan geçen ne varsa, derin bir kuyuya düşer gibi hızla okyanusun dibini boylar. Çünkü, yoğunluğu düşen su, gemileri taşıyacak kaldırma kuvvetini oluşturamaz. Gazın yükselmesi sona erince yoğunluk tekrar eski haline döner ve geride hiçbir iz kalmadan kocaman gemiler kilometrelerce derine gömülmüş olurlar.

Uçakların düşerek kaybolması ise yine aynı sebeptendir. Yüzeye çıkan doğal gazlar, havadan da hafif oldukları için yükselmeye devam ederler. Bu kez yoğunluk azalması, bölgenin üzerindeki atmosferde oluşur. Oradan tesadüfen geçen jet motorlu veya pervaneli bir uçak hemen irtifa kaybeder ve motorları durur. Çünkü, jet motorlarındaki benzinin yanması için oksijene ihtiyaç vardır ve düşük yoğunluklu havanın içindeki oksijen miktarı motorların çalışması için yeterli değildir.Pervaneli uçakta ise uçağın havada kalabilmesi için uçağa etkiyen kaldırma kuvveti, havanın yoğunluğu düşmesinden dolayı azalır.Böylece uçak da, hızla okyanus tabanına doğru inişe geçer.


Bermuda şeytan üçgeni ile ilgili 10 (komplo)teori

1.Rotadan Sapma Efsanesi

Tek açıklama, aslında bu konuda bir açıklamanın olmadığıdır. Tüm Bermuda Üçgeni varsayımları 20. yüzyılda başlayan batıl inançtan başka bir şey değil. Zamanla kitaplar daha da eskiye giderek denizci hikayelerini konu edinmeye başladı, hatta Christopher Colombus'un kendi kayıtlarında bile "Ufukta beliren hareketli ışık huzmeleri", "Gökyüzündeki alevler","Garip pusula göstergeleri"gibi şeyler yazıdıgını görüyoruz. Asıl gizem Bermuda Üçgeni denen efsanenin nasıl başlatıldığı. Ve bu hikayelerin gerek insanlar gerekse konusunda uzman kişilerce hala devam etmesi.

2.İnsan Hatası

İnsan hatası uçakların ve teknelerin kayıplarının en büyük sebebi aslında. Rota ve sensörlerle ilgili karışıklıklar pilotlardan kaynanlanan hatalar. Uçak kazalarının küçük bir kısmını oluştursalar da bu kazaların %87si ölümle sonuçlanıyor. Ayrıca Bermuda Üçgeni bölgesinin yoğun bir bölge olması da daha fazla kayıba ve kazalara yol açıyor. İnsan hatası en büyük neden olarak gösterilebilir ancak birinci sırada yer alan sebep daha çok tartışma yaratacak bir konu.

3. Hava ve Azgın Dalgalar

Karayipler-Atlantik fırtınaları tahmin edilemeyen bir havaya ve Bermuda Üçgeni bölgesinde sağanak yağışlara yol açıyor,bu da azgın dalgaları Bermuda Üçgenindeki kayıpların 3. sebebi yapıyor. Londradaki Lloyd Deniz zamanı Bilgi Servisinde çalışan Norman Hook isre Bermuda Üçgeni yoktur diyor. Bunun yerine hava şartlarını, kayıpların nedeni olarak gösteriyor.

Bölgedeki tahribata neden olan fırtınalar, gemilerin batmasın da ve uçakların kaybolmasında gözle görülebilir ve kanıtlanabilir bir gerçek. Son zamanlarda yapılan uydu araştırmaları, tek bir dalganın bile okyanusun açıklarında 80 metreden daha yükseğe ulaştıgını gösteriyor.

4.Körfez Akıntıları

Körfez akıntıları, okyanusun içindeki bir nehir gibidir. Meksika körfezinden başlayan akıntı Florida boyunca Kuzey Atlantiğe dökülür. 40-50 mil genişliğinde bir alana hakimdir akıntı, ve denizin dibindeki yıkıntıyı saatte 5.6 mil hızla yüzeye çıkarabilir.

Körfez akıntısı bir gemiyi ya da uçağı kolayca hareket ettirebilir, üstelik Bermuda Üçgeni dünyadaki en derin çukurlardan birine sahiptir, 28.000 metreden daha fazla derinliğe sahiptir.

Teknelerin bu çukurlarda sonsuza kadar yok olması oldukça yüksek ihtimal. Umulmayacak kadar yüksek dalgaların, körfez akıntısını aşıp , 8 metreden daha yükseğe ulaşması bekleniyor. Bu da kayıp uçak ve gemilerin bulunmasını daha da zor hale getirir.

5. Jeomanyetik Alanlar

Üçgendeki sebepsiz kayıplar pusula ve navigasyon problemleriyle ilişkilendirilir. Bu da jeomanyetik alanları gerçek kılıyor ve Üçgendeki kayıplara mantıklı bir açıklama getiriyor. Jeomanyetik alanlardan kaynaklanan manyetik ekipman problemleri, bunun için 5.sırada yer alıyor.

Birçok kişi bu bölgede manyetik anormallik oldugunu iddia ediyor ve bölge tam kuzey ve tam güneyin sıralandıgı dünyadaki iki yerden biri olma özelliği taşıyor. Rob Gregor'un ve Bruce Gernon'un "Elektronik Kurbaga" teorisiyle ilişkili olarak, güçlü elektronik dalgalar dünyada tüm yüzeyi kaplıyor ve oradan da atmosfere yayılıyor,arkasında sis bulutu bırakarak...

6.Metan Gazı

6. neden ise Atlantikteki gizemli, okyanus yutan türden bir gaz : Metan gazı. Bermudadaki kayıpların bir kısmı için geniş çaplı varlığıyla sorumlu tutulan bir gaz türü. Laboratuvar çalışmaları, metan gazının , suyun yoğunluğunu artırarak gemilerin batmasına yol açabilecegini kanıtlamış. Sonra kalıntılar suyüzüne çıkar cıkmaz ise Gulf Stream-Körfez Akıntısı denilen akıntıyla yeniden yok oluyor.

Buna ek olarak, çamur volkanları ve patlamalar, gemilerin aniden batmasını engelleyen suyu etkisiz hale getiren bir su üretiyor ve gemilerin batması kolaylaşıyor. Bu gaz gemiler kadar uçakları da etikiliyor.

USGS yayınları bu yayılımın 15.000 yıldır olmadıgını söyleyen tek basım. Böyle bi yayılım gerçekten yok mu? Ya da insanların ellerin de kayıt mı eksik?

7. Yok etmeye Yönelik Kasten Saldırılar

Daha akla yakın olmasına rağmen, daha trajik olan kasıtlı yok etme saldırıları, yedinci sırada yer alıyor. Denizdeki ve uzun süre havada kalma sonucunda sayısız kazazede gerçeği ne insanların savaşmasının acı bir sonucu. Flight 19'dan bildigimiz gibi, kasten yapılan bir saldırı belirtisi ya da herhangi bir ipucu bulunmamakta. Birçok kişi ise o kadar kayıp geminin ve insanın bu saldırılar sonucunda yaşandıgını düşünmektedir.

Kasıtlı saldırıyla anlatılmak istenen şey savaşlar ve korsanlıktır. Dünya Savaşları esnasındaki uçuş kayıtları, sayısız kayıp oldugunu gösteriyor ve kaydı tutulamayanların ise denizaltılar ya da radarlar tarafından batırılmış olabilecekleri varsayılıyor. Korsanlık günümüzde bile denizde yaşanan bir problem . Geçmişte ve günümüzde kayıp gemilerden sorumlu sayısız gemi kaydı bulunmaktadır, hatta efsanevi kaptanları Kabasakal öldükten sonra bile.

8.Uzaylıların İnsanları Kaçırması

Uzaylıların insanları kaçırmasının 10 nedenden 8.si olmasının nedeni: Kaçırma haberleri çok yaygın olsa da, pek de sevilen bir gerçek değil. Mistik kayıplar hakkındaki bu asparagas 1967 yılında öne çıktı, bunu yapansa National Geographic Birliğidir. Tabi ki uzaylıların kaçırılması olayı keisn bir bilgi degil, ama insanlar çoktan uzaylıların insan kaçırmak için gemilere dadandıklarına kendilerine inandırmışlardı bile...

Altmışlardaki bu hayali sis, yetmişlere girilmeye başlandıgında dağılmaya başlamıştı, ama uzaylı fikri 60'lardan sonra da kuşaktan kuşağa geçen bir hikâye olmuştu.

Steven Spielberg bile bir kurgu filmi yapmıştı, ismi Üçüncü Türün Yakın Tanıkları : Flight 19 adlı mürettebat Üçgen'de 1945'te kaybolmuştu. Muazzam bir deniz ve kara araştırması başlatılmış ama araştırma için depolanan 5 kasa bomba da mürettebatı aramaya çıkıldıgında kaybolmuştu. Flight 19, 13 kişilik bir ekipten oluşmaktaydı, ama ne mürettebat ne onları aramaya cıkan 14 insan, ne de kurtarma uçağı bulunabilmişti. Marsa ışınlanmış olabilirler mi?

9. Zaman Çarpıtılıyor

Haber portalları başka boyutlara kaymaya başladı, ya zaman ve boşlukta gözyaşları varsa? Bu teori ipucu yetersizliğinden dolayı 9. sıraya yerlemiş. Bazı raporlara göre son 500 yılda 1.000'den fazla hayat kaybedildi ve 50'den fazla gemi, 20'den fazla uçak da son yüzyılda kayboldu. Amerikan Deniz Donanması ve Sahil Güvenlik bölgede anormal şeylerin oldugunu söylüyor, ama zaman yolculugu?

Bermuda üçgeni en çok karmaşık bölgelerden biri olarak düşünülse de, hala bu fikir yayılmakta ve tahmin edilen kayıpların sayısı bu nedenle kesin olarak belirlenemiyor, Donanma'ya göre.

Bermuda Üçgeninin mavi deliklerinin, Uzaylılar dünyaya geçiş yaparken oluşturdugu kurtdeliği kalıntılarının sonucu olduguna inanıyorlar. Son zamanlardaki bir başka teori de Rob Mcgregor ve Bruce Gernon tarafından öne sürülüyor : Elektronik Kurbağa, zamanda yolculuk özelliklerine sahip!

10. Kayıp Şehir Atlantis'ten Geriye Kalan Teknoloji

Bermuda Üçgeni hakkındaki birçok iddiadan biri de kayıp şehir Atlantis'in konumu ile Bermuda Üçgeninin konumunun aynı yer oldugu düşüncesi 10. neden olarak gösteriliyor. Ünlü medyum Edgar Cayce, 1968'de, arkeologların kayıp şehir Atlantis'e Bimini yakınlarında, Bermuda Üçgeninden bir giriş bulunabilecegini kehanet etmiştir. O zamanlarda, batmış bir kaya oluşumu Bahamalar açıklarında bulunmuştur ve birçok kişi bunun kayıp şehir Atlantis'in varlığının kanıtı oldugunu düşünüyor...

Efsaneye göre, Atlantis şehri kristaller tarafından güçlendirilmiştir. Bu kristaller günümüzde enerji dalgaları gönderecektir ve bu da uçakları ve gemileri rotalarından saptırıp kaybolmalarına neden olacaktır. Komplo Teorisi aynı zamanda, Denizaltı Bölgesi 51 olarak bilinen sualtındaki askeri güçleri de Bermuda Üçgenindeki kayıplardan sorumlu tutmaktadır.

bermuda şeytan üçgeninin gizemi hakkındaki kısa videomuzuda izleyebilirsiniz:

Bermuda şeytan üçgeninin sırrı nedir ?
4/ 5
Oleh

Abone Olun

Yazılarımızı beğeniyor musunuz? Abone Olun Yazılarımı Kaçırmayın.

32 yorum

Yaz yorum
avatar
Adsız
28 Ocak 2008 13:20

bence bermuda şeytan üçgeni gerçek olabilir... ama adını bermuda şeytan üçgeni koymaları biraz saçma olmuş orada şeytan veya cin olacak hali yok
çoksaçmaaa hava boşluğu olabilrrr...

Cevapla
avatar
Adsız
18 Ekim 2009 12:37

denizin tabanındaki catLakLırdan çıkan dev baLoncukLar yukseLdikce denizde bi bosLuk oLuyor ve paLoncuk birden çıkınca havadaki ucaqı biLe içine aLıcak kadar dev.sonra baLoncuk yani hava atmosfere karıstıqıdan qemi ve ucakLar çokdan denizin dibinde oLuor...örneqin bi damacanayı ters vecirdiqinizde çıkan baLoncukLarın 100 hektar aLan kapLıyacak kadar dev oLanını düşünün..hoscakaLın

Cevapla
avatar
Adsız
18 Ekim 2009 20:55

bn bu üçgene innıyorum ama arkadaşım ufo ile ilgili olduğunu öne soruyor.bnce bu yanlış bir bilgi(arkadaşımın düşüncesi)ama gemileri yutma olsılığı bnce imkansız bi olay

Cevapla
avatar
Adsız
5 Nisan 2010 18:45

ben ce bemuda üçgeni gerçek ama bu resimleri nasıl cekiyorlar

Cevapla
avatar
Adsız
19 Nisan 2010 21:08

yapılan resimlere göre bermudo yani o okyanusun tam ortasında su altında yüksek derecede çekim kuvveti var ve bu resimler hayal gücüyle çizimlendiriliyor. =(

Cevapla
avatar
Adsız
25 Nisan 2010 19:13

oha yaa nasıl bisi bu nasıl bi insan bunu bulamaski kesin cewaplazım bana şimdi ben onu bulurum demedi deme

Cevapla
avatar
Adsız
13 Aralık 2010 20:15

yalandır kesin hiç bütün uçakları düşürcek
gemilerini altına alacak bir denizolurmu onun simetrisi kabe ye düşüyo tersi kötü
olabilir nasılmı öğrencek 10-15 kişilik grupkur git gör çek fotorafı çek inanak
kardeş o adayı ben büyünce gidecem görcem
nasılmış gerçekmi arkadaşlar bunun adının sebebini bilen varmı bilen varsa yazsın
adım erdinç soyad yeni yaş 14

Cevapla
avatar
Adsız
18 Eylül 2011 01:51

Şu an en kuvvetli ihtimal olarak ortaya atılan güncel teoriye göre, bu tabaka denizin dibinde yer alan büyük doğalgaz kaynağından çıkan gazların suyun altında yüksek basınç ve düşük sıcaklığın etkisiyle katılaşıp beyaz hidrat parçacıkları haline gelmesi şeklinde açıklanıyor. Bu bölgeden aynı zamanda Gulf Stream adı verilen bir sıcak su akıntısı geçer. Suyun tabanındaki hidrat parçacıkları sıcak su akıntısıyla karşılaştıklarında eriyip su yüzüne doğru harekete geçerler. Bunun sonucunda binlerce metreküp doğalgaz suya karışmış olur ve suyun yoğunluğunu çok azaltırlar. O esnada bölgeden geçen bir gemi varsa, yoğunluk farkından dolayı suyun kaldırma kuvveti gemiyi taşıyamaz ve gemi batar. Sıcak su akıntısıyla beraber hidritlerin erimesi bittiğinde su yüzünde oluşan bu beyaz tabaka da yok olur ve gemi sanki az önce orada değilmiş gibi gözden tamamen kaybolur.

Aynı şekilde su yüzeyinden havaya dağılan gazlar, atmosferdeki havadan bile daha az yoğunluğa sahiptirler ve aynı sebepten yani yoğunluk farkından dolayı uçaklar hava tarafından yeterli sürtünmeyi alamayıp irtifa kaybederler ve doğalgaz moleküllerinin havadaki oksijeni tutmasından dolayı uçağın motorları yanma için gerekli oksijeni alamayıp dururlar.

Şeytan üçgeninde kaybolarak en fazla ünlenen olay “Flight 19″ idi. Oysa aynı zamanda çok sayıda uçak kaybolmuştu. Bunlar ikinci dünya savaşında Amerikan donanmasına ait bombardıman uçaklarıydı. Grumman IBM Florida Avenger tipindeki beş uçak, 5 Aralık 1945 tarihinde saat 14.00 civarında Florida’daki Fort Lauderdale donanma üssünden ayrıldıktan sonra pilotlar uçuş koşullarının gayet iyi olduğunu bildirmişlerdi.

Fakat sonra Bermuda Şeytan Üçgeni’nde birden bire yok oldular. Flight 19 uçağından son haber alındığında büyük bir deniz uçağı arama çalışmaları için yola çıkmıştı ve beş bombardıman uçağının tahmini yerine varıldığında alınan bir sinyal bir müddet sonra aniden yok oldu. Aynı gün birkaç saat içinde altı uçağın kaybolmasından sonra tarihin en büyük arama çalışmaları başladı. Fakat uçaklara ait tek bir parça bile bulunamadı.

Bermuda üçgeninin sırrı çözülmüş fakat herşeyi henüz tam olarak bilinememektedir. İleriki yıllarda “Bermuda Şeytan Üçgeni” olarak bilinen bölgenin, halen yapılmakta olan araştırmaların ışığında herşeyinin öğrenileceğini düşünüyorum.

tansel..

Cevapla
avatar
Adsız
10 Şubat 2012 14:45

küçükken hakkında çok şeyler duydugum bir olaydı, büyüklerimiz anlatırdı bizde büyük bir heyecanla dinlerdik, bermuda şeytan üçgeni dendimi aklıma hemen bu geliyor.

Cevapla
avatar
seyit
29 Şubat 2012 12:59

bilim bu kadar ilerledigi halde hala çözülemiyormu, sanki birileri bu durumun efsane kalmasını istiyor gibi bir hali var

Cevapla
avatar
Adsız
29 Şubat 2012 13:02

@Adsız

kardeş gerçekten ayrıntılı ve tatminkar bir açıklama vermişsin bu kafamdaki bir çok şeyin cevabı oldu sagol

Cevapla
avatar
Adsız
10 Mart 2012 15:00

acaba bermuda şeytan uçgenine düşen o ücaklal gemilr nereye gidiyor

Cevapla
avatar
tekin başak
26 Mart 2012 09:59

sır mır yok, tabiatta herşeyin bir açıklaması vardır ta ki keşfedinceye kadar

Cevapla
avatar
Adsız
8 Temmuz 2012 18:49

gerçek olduğu kesin

Cevapla
avatar
Adsız
1 Ağustos 2012 12:03

denizin altında araştırma istasyonu olabilir

Cevapla
avatar
Adsız
23 Ağustos 2012 21:57

bence bermuda şeytan üçgeni adı üstünde korkunç bir lanet.

Cevapla
avatar
Adsız
26 Eylül 2012 09:55

@Adsız

Photoshop isimli programla... Quen Mary ile Niegara şelalesinin fotoğraflarını birleştiriyorsun oluyor =)

Cevapla
avatar
Adsız
1 Ekim 2012 18:18

@Adsızbence bu üçgen zamanda yolculuk yapan bir kapıdır.bu üçgene gelen insanlar o kapıdan geçerken 40 yıl onlara 2 saat gibi geliyor

Cevapla
avatar
Adsız
15 Ekim 2012 20:39

hayır olamaz atıyorlar

Cevapla
avatar
Adsız
28 Ekim 2012 21:15

Yukardaki yazıların büyük çoğunluğu yalan.Efsane diye bir şey yok.Denizin 10 km.tabanı bile arandı,en küçük parçaları bulunamadı,resmi kayıtlara geçen bu olay gerçektir.Ancak yukardaki yazıyı yazanlar bunları anlayacak kapasitede değil.Kaybolanların kimlikleri belli,nereye gitti,bu kadar insan,bu kadar uçak?

Cevapla
avatar
Adsız
17 Kasım 2012 15:13

bencede böyle bir şeyin olcağına inanmıyorum...

Cevapla
avatar
24 Ocak 2013 13:42

Aga ben bunları dinleyerek büyüdüm ama bir türlü anlayamadım ve anlamakta zorluk çekiyorum nasıl bi iştir bu

Cevapla
avatar
Adsız
7 Şubat 2013 19:44

bermuda şeytan üçgeni beni korkutuyor

Cevapla
avatar
Adsız
5 Mart 2013 22:12

aslında insanoğlu denizaltından çok gökyüzünü biliyor çunkü suda basınç var ve belli bir noktadan sonra her şey dayanamayıp patlıyor. bir teoriye göre kayıp atlantis kıtası burda fakat daha söylediğim konudan dolayı bu imkansız. Tabi bir yandan bakınca birileri bunu sır olması için koruyor benim teorim bu :D

Cevapla
avatar
Adsız
9 Ağustos 2013 13:42

bence gercek cunku okudugum kıtapta duydumbunu bermuda ıle ılgılı bırsuru bılgı aldım hepsıde hem atlantısı hem de seytan ucgenını gosterıyor ayrıca kayıp sehırın basıncı ucakları ve gemılerı batırmak ıcın yeter de artar bıle o yuzden yuzde lık bır durum varç

Cevapla
avatar
Adsız
22 Ocak 2014 12:51

@Adsızbenc bermuda seytan uçgeni denile bolgenin havanın suyun gazın ortaya çıkaran deyışım noktasında oluşan hortumun yada tayfunun oradan gecen herhangibir aracın ordaki manyetik dalgalar yayan atmosvere kadar cıkan basıncın gazlan suyun atmosfere cıkanakadar yaydıgı gucdalgasının bize yansıyan agır kaybı olması gereken olaylar dunyanın sıfır noktasından ele alırsak kacmılyar kılometre hızını anlamıyorsak orasıda dunyanın sıfır noktası sayıp geçişlerimizi olağan ustu yerden bilginelip kendimizi tedbiri elden bırakmadan mantıgımızı kullanıp bir tayfuma baskaldıramıyorsak bermuda şeytan uçgeni denilen yerden mumke meltebeden uzak geçmek lazımken kendimizi kahraman gormelerini istemeyip akıllık yapıp allahın daganın hareketlerını bilmek ve saka edilmeyecekkadar tepkinli davranmalı olmalı gerekmekte uzaylıymıs gemiler batırıyormuş bu uzaylı sadece orda yasadıgını kimsenin ınanacagını sanıp aldanmayın allahın gucunu kudretını untmayın allah ne isterse o olur mantıgınızı boyle şeyle yormayıp doganın hareketeni sorgulamayıp sadece ordan geçen herhan gibi taşıtın kahramanlık taslamayıp işinı en ustseviyede yapan ısanın hiç bişey olmayacağın bilmesıni bir insan olarak borç bilirim dunyanın duzenini bozmaya çalısan biz korkanda biz allah ne isterse o olur yeterki mantıgınızı bir teraziye koyup tartıp duşunmek gerekmekte dir doganın dunyaya verdigi zararın milyondan biri olamaz sevgi okurlarım siz siz olun doganın anı değisimden korkun

Cevapla
avatar
Adsız
22 Ocak 2014 12:51

@Adsızbenc bermuda seytan uçgeni denile bolgenin havanın suyun gazın ortaya çıkaran deyışım noktasında oluşan hortumun yada tayfunun oradan gecen herhangibir aracın ordaki manyetik dalgalar yayan atmosvere kadar cıkan basıncın gazlan suyun atmosfere cıkanakadar yaydıgı gucdalgasının bize yansıyan agır kaybı olması gereken olaylar dunyanın sıfır noktasından ele alırsak kacmılyar kılometre hızını anlamıyorsak orasıda dunyanın sıfır noktası sayıp geçişlerimizi olağan ustu yerden bilginelip kendimizi tedbiri elden bırakmadan mantıgımızı kullanıp bir tayfuma baskaldıramıyorsak bermuda şeytan uçgeni denilen yerden mumke meltebeden uzak geçmek lazımken kendimizi kahraman gormelerini istemeyip akıllık yapıp allahın daganın hareketlerını bilmek ve saka edilmeyecekkadar tepkinli davranmalı olmalı gerekmekte uzaylıymıs gemiler batırıyormuş bu uzaylı sadece orda yasadıgını kimsenin ınanacagını sanıp aldanmayın allahın gucunu kudretını untmayın allah ne isterse o olur mantıgınızı boyle şeyle yormayıp doganın hareketeni sorgulamayıp sadece ordan geçen herhan gibi taşıtın kahramanlık taslamayıp işinı en ustseviyede yapan ısanın hiç bişey olmayacağın bilmesıni bir insan olarak borç bilirim dunyanın duzenini bozmaya çalısan biz korkanda biz allah ne isterse o olur yeterki mantıgınızı bir teraziye koyup tartıp duşunmek gerekmekte dir doganın dunyaya verdigi zararın milyondan biri olamaz sevgi okurlarım siz siz olun doganın anı değisimden korkun

Cevapla
avatar
Adsız
22 Ocak 2014 12:53

@Adsızbenc bermuda seytan uçgeni denile bolgenin havanın suyun gazın ortaya çıkaran deyışım noktasında oluşan hortumun yada tayfunun oradan gecen herhangibir aracın ordaki manyetik dalgalar yayan atmosvere kadar cıkan basıncın gazlan suyun atmosfere cıkanakadar yaydıgı gucdalgasının bize yansıyan agır kaybı olması gereken olaylar dunyanın sıfır noktasından ele alırsak kacmılyar kılometre hızını anlamıyorsak orasıda dunyanın sıfır noktası sayıp geçişlerimizi olağan ustu yerden bilginelip kendimizi tedbiri elden bırakmadan mantıgımızı kullanıp bir tayfuma baskaldıramıyorsak bermuda şeytan uçgeni denilen yerden mumke meltebeden uzak geçmek lazımken kendimizi kahraman gormelerini istemeyip akıllık yapıp allahın daganın hareketlerını bilmek ve saka edilmeyecekkadar tepkinli davranmalı olmalı gerekmekte uzaylıymıs gemiler batırıyormuş bu uzaylı sadece orda yasadıgını kimsenin ınanacagını sanıp aldanmayın allahın gucunu kudretını untmayın allah ne isterse o olur mantıgınızı boyle şeyle yormayıp doganın hareketeni sorgulamayıp sadece ordan geçen herhan gibi taşıtın kahramanlık taslamayıp işinı en ustseviyede yapan ısanın hiç bişey olmayacağın bilmesıni bir insan olarak borç bilirim dunyanın duzenini bozmaya çalısan biz korkanda biz allah ne isterse o olur yeterki mantıgınızı bir teraziye koyup tartıp duşunmek gerekmekte dir doganın dunyaya verdigi zararın milyondan biri olamaz sevgi okurlarım siz siz olun doganın anı değisimden korkun

Cevapla
avatar
Adsız
9 Nisan 2014 00:44

zamanda koybolma var 60 lı yıllarda kaybolan sonra tekrar görülen uçak iniş yaptıktan sonra uçak taki yolcularla dünya saati arasında bir saat fark olduğu resmi kayıtlrda var

Cevapla
avatar
Adsız
11 Haziran 2014 11:30

Benim teorim bermuda şeytan üçgeni denilen yerde karadelik olabilirrr.

Cevapla
avatar
14 Aralık 2014 13:09

Denizin altında doğalgaz geçiti olduğundan dolayı üst kısma doğru asit yapıyor ve buda beyaz beyaz köpürcüklerin oluşmasına neden oluyor.Hatta insanlar bu köpürcükleri görmüşler ve bu asit sayesindede gemiler batabiliyor.Olumsuzluklardan dolayıda Bermuda Şeytan Üçgeni deniyor.Çok da mantıklı bence.

Cevapla
avatar
4 Ocak 2016 16:33

Dev gemi, Bermuda Şeytan Üçgeni'nde kayboldu

ABD'nin Florida eyaletine bağlı Jacksonville limanından, Puerto Rico'nun San Juan kentine giden ve içinde 28 Amerikan, 5 de Polonyalı mürettebatı bulunan kargo gemisi Bermuda Şeytan Üçgeni olarak bilinen bölgede kayboldu.

Yetkililer, perşembe gününden bu yana haber alınamayan Al Faro adlı Amerikan bandralı gemi ile, en son Crooked Adaları'ndan 35 mil uzaklıkta, yerel saatle 07:30'da bağlantı kurulduğu, ondan sonra hiç bir haber alınamadığını açıkladı. Deniz Astsubay Kıdemli Başçavuş Ryan Ross, Bermuda Şeytan Üçgeni'nde kaybolan geminin, 3 adet C-130 tıpı uçak, ABD Deniz Kuvvetlerine bağlı uçak ve helikopterlerle aranmakta olduğunu bildirdi. Ross, "kurulan son bağlantıda, motorların durduğunu, geminin şu almakta olduğunu ve suyu boşaltmaya çalıştıklarını söyledilerö diye konuştu. Geminin, ABD'nin doğu bölgelerini etkisi altına alan ve Bermuda çevresini de etkileyen Joaquin Kasırgası'nın gemiyi batırmış olabileceği de olasılıklar arasında sayılırken, arama uçaklarının okyanus üstünde yüzen can simitleri gördükleri belirtildi.

kaynak:http://www.milliyet.com.tr/dev-gemi-bermuda-seytan/dunya/detay/2126652/default.htm

Cevapla